Palikšana bez datora, kad, piemēram, jānodod bakalaura darbs, jāparāda draugiem pēdējā ceļojuma bildes vai jānoskatās iecienītākā seriāla pēdējā epizode, var sagādāt daudz, nepatīkamu neērtību. Domājams, ikviens kaut reizi dzīvē ir piedzīvojis situāciju, kad šķiet, ka datora pēdējā stundiņa ir situsi, tomēr pēc laika dators atkal atlabst, un jūs aizmirstat par datora kaprīzēm, līdz dators atkal sadumpojas. Kas tad ir tās pazīmes, kad vajadzētu apsvērt jauna datora iegādi?

Gaidot, kamēr dators ieslēdzas un ir gatavs darbībai, jūs paspējat uzvārīt tēju un nereti arī izdzert to. Ja esat jau mēģinājuši atrisināt šo problēmu, iztīrot cieto disku un pārbaudot antivīrusu klātbūtni datorā, bet dators tik un tā ieslēdzas ilgāk nekā 6 – 10 sekundes, apsveriet domu par jauna datora pirkšanu.

Vai jums nereti šķiet, ja jūsu dators dzīvo pats savu, no jums neatkarīgu dzīvi? Ja datora ekrānā regulāri parādās uzraksts “Error” vai “Not responding”, jūsu dators, visticamāk, ir nokalpojis savu laiku. Par datora dzīves beigām var liecināt arī tādas pazīmes kā patvaļīga restartēšanās, Wi-Fi atvienošanās, programmu darbības pārtraukšanās bez iemesla, kā arī datora ieslēgšanās ar 2-3 piegājienu.

Vai jūsu dators ir kļuvis pārāk skaļš vai karsts? Ja datoram viss ir kārtībā, tam ir jādarbojas ar tik tikko dzirdamu skaņu, bet ja dators darbojas ar lielu troksni un regulāri pārkarst, neskatoties uz to, ka ventilators ir iztīrīts, ir ieteicams domāt par jauna datora pirkšanu.

Šķiet, ikviens piekritīs, ka lēns internets ir neizturams. Protams, šādā gadījumā nevar vainot tikai internetu vai tikai datoru – nav iespējams iegūt ātru internetu, ja interneta signāla uztvērējs, kas iebūvēts datorā, un cietā diska informācijas ierakstīšanas ātrums ir neatbilstošs mūsdienu tehnoloģiju parametriem. Ja datora jauda ir ierobežota, interneta pakalpojumu sniedzējs nevar tam nodrošināt ātru internetu, lai gan citas jaudas gadījumos tas būtu iespējams.

Ja skatoties video jūs pārņem sajūta, ka skatāties fotoalbumu, proti, video ik pēc brīža “uzkaras”, ziniet, ka tam tā nav jābūt. Protams, augstas izšķirtspējas video un attēli datora atmiņa piepilda ļoti ātri – ja vēl pirms pāris gadiem pietika ar 128 GB atmiņu, tad šodien nepieciešamās atmiņas minimums ir 500 GB. Ja dators tiek lietots aktīvi, var būt nepieciešama pat 1024 GB atmiņa.

Ja jūsu portatīvais dators tiek izmantots kā stacionārais dators, proti, to nedrīkst atvienot no strāvas, citādi tas izslēdzas, vai nedrīkst kustināt citu iemeslu dēļ. Kad dators tiek aktīvi nolietots apmēram pusgadu, datora akumulatora jeb baterijas darbības laiks ar katru uzlādēšanas reizi samazinās. Šī iemesla dēļ agri vai vēlu pienāk brīdis, kad portatīvais dators bez pievienošanas pie strāvas nav lietojams.